Opublikowano

Korepetycje online: sprawdź, w czym mogą Ci pomóc?

Korepetycje z matematyki nie bez powodu cieszą się coraz większą popularnością. Dodatkowe zajęcia nie tylko pomogą nadrobić wszelkie zaległości, lecz także pozwolą ugruntować i poszerzyć wiedzę. Skierowane są więc nie tylko do tych osób, które mają ogromny problem z matmą, lecz także do maturzystów, którzy chcą ją zdawać na poziomie rozszerzonym.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy korepetytora?

Niejednokrotnie przyczyna nawarstwiających się zaległości tkwi w niedostosowaniu stopnia trudności lekcji do indywidualnych możliwości ucznia. Często pojawia się wtedy frustracja, brak pewności siebie, strach przed szkołą i niechęć do nauki. Niekiedy dziecko tak bardzo obawia się sprawdzianu, że wszystko wylatuje mu z głowy. Jeśli uczeń nie opanuje podstawowych zagadnień, nie będzie w stanie zrozumieć i przyswoić trudniejszego materiału. W tym przypadku warto rozważyć korepetycje z matematyki.

Proponowany przedmiot stanowi oczywiście przepustkę na studia matematyczne i ekonomiczne, ale nie tylko. Osiągając bardzo dobry wynik, możesz również spróbować swoich sił przy rekrutacji na następujące kierunki:

  • biomatematyka (biologia matematyczna),
  • finanse i rachunkowość,
  • informatyce,
  • bioinformatyce,
  • big data i analiza danych,
  • energetyka i chemia jądrowa,
  • elektronika,
  • elektrotechnika,
  • mechatronika i budowa maszyn,
  • budownictwo.

E-korepetycje: jak wyglądają?

Podczas korepetycji online nauczyciel szybko odkryje, w czym tkwi źródło problemu, a następnie dobierze najwłaściwsze metody nauczania. Należy podkreślić, że rola korepetytora nie kończy się na przekazywaniu wiedzy, lecz także w kształtowaniu właściwego podejścia do niepowodzeń. Zamiast przejmować się porażkami, trzeba je zaakceptować i wyciągnąć z nich wnioski.

Doświadczony nauczyciel nie tylko dostosuje poziom trudności przekazu do możliwości dziecka, lecz także podpowie mu, jak skutecznie się uczyć i zorganizować czas poświęcony na naukę. W zależności od potrzeb możesz zapisać pociechę nie tylko na dodatkowe lekcje z matematyki, lecz także z fizyki, chemii, geografii, biologii, czy języka polskiego. Korepetytor przekaże uczniowi niezbędną wiedzę, a przy okazji rozwinie szereg umiejętności, które przydadzą się na dalszych etapach edukacji. Chodzi tutaj przede wszystkim o określenie priorytetów, dzielenie projektu na mniejsze zadania, czy konsekwentnego dążenia do celu.

Niezależnie od tego, czy masz problem z matematyką, fizyką, czy innymi przedmiotami, pamiętaj, że korepetytor jest po to, aby Ci pomóc. Aby jednak korepetycje online przyniosły spodziewany efekt, potrzebujesz mikrofonu, kamerki i dobrego Internetu. Dzięki temu nie musisz się martwić, że coś wytrąci Cię z równowagi.

Jak rozpoznać dobrego korepetytora?

Badania dowodzą, że program szkolny przygotowywany jest z myślą o przeciętnych uczniach. To oznacza, że z korków mogą równie dobrze korzystać osoby, które mają problemy z nauką, jak i te, osiągające ponadprzeciętne wyniki. Doświadczony korepetytor opracowuje plan działania, biorąc pod uwagę indywidualne możliwości ucznia. Nie przechodzi do kolejnych działów, jeśli nie jest pewny, że jego podopieczny opanował poprzednie tematy.

Należy podkreślić, że to, ile wyniesie dziecko z korepetycji online, nie zależy tylko od wiedzy i doświadczenia pedagoga, lecz także jego cech charakteru. Dobry korepetytor jest cierpliwy, w związku z tym nie podnosi głosu, nawet jeśli kilkukrotnie musi tłumaczyć dane zagadnienie. Zamiast wytykać słabości ucznia, koncentruje się na jego sukcesach. A jeśli dziecko dostanie złą ocenę ze sprawdzianu lub odpowiedzi ustnej, nie krzyczy, ani nie wyśmiewa. Stara się znaleźć źródło problemu, a następnie proponuje najlepsze wyjście z sytuacji.

Zastanawiasz się, jak jeszcze rozpoznać dobrego nauczyciela? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę, przeglądając ogłoszenia korepetycji? W tym przypadku możesz zapisać dziecko na kilka lekcji, zamiast od razu decydować się na cały pakiet. To doskonała okazja, aby przekonać się, czy pedagog wykazuje się kreatywnością, elastycznością i rzetelnością podczas zajęć. Doświadczony korepetytor potrafi dobrać metody nauki do predyspozycji ucznia.

Dlaczego warto uczyć się matematyki?

Matematyka nie bez powodu nazywana jest Królową Nauk, ponieważ przydaje się przy nauce innych przedmiotów, szczególnie fizyki, chemii i historii. Wspomniana dziedzina rozwija umiejętność analitycznego myślenia, która przyda się nie tylko w szkole, lecz także w pracy i na co dzień.

Rola korepetycji z matematyki nie ogranicza się do przygotowania ucznia do sprawdzianów, czy egzaminu. Proponowane zajęcia uczą też systematyczności, cierpliwości i konsekwencji, które przydadzą się w różnych dziedzinach życia. Oczywiście, bardzo dobry wynik na maturze otwiera drzwi na wymarzone studia.

Czujesz, że potrzebujesz dodatkowego wsparcia nauczyciela, ale ciągle brakuje Ci czasu? Wybierz korepetycje z dojazdem! W ten sposób uczysz się w znajomym otoczeniu, ponieważ pedagog przyjedzie do Twojego domu lub pod wskazany adres. Decydując się na takie rozwiązanie, nie tylko zaoszczędzisz sporo czasu, lecz także poczujesz się pewnie, swobodnie i bezpiecznie.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)