Opublikowano

Konkursy EY Financial Challenger i EYe on Tax czekają na studentów

Konkursy EY Financial Challenger i EYe on Tax czekają na studentów

Studenci kierunków biznesowych, ekonomicznych oraz prawniczych mogą wziąć udział w konkursach EY Financial Challenger i EYe on Tax. Do 21 listopada mogą rejestrować trzy- lub czteroosobowe zespoły. Na zwycięską drużynę czeka nawet 30 tys. zł.

Studentów z całej Polski – do udziału w konkursach EY Financial Challenger oraz EYe on Tax – zaprasza firma EY. Konkursy adresowane są odpowiednio do osób zainteresowanych doradztwem transakcyjnym lub podatkowym.

Konkurs EY Financial Challenger skierowany jest do studentów zainteresowanych tematyką corporate finance, w szczególności wycenami przedsiębiorstw, procesami fuzji i przejęć. Udział w nim to przede wszystkim szansa na zdobycie unikalnej, praktycznej wiedzy i na stworzenie sieci kontaktów i relacji z doradcami EY prowadzącymi najciekawsze projekty transakcyjne w Polsce.

Dla studentów ostatnich lat to również szansa na start w świat biznesu i finansów, a także mocny punkt w CV.

Na zwycięzców czeka 30 tys. zł i warte 2,5 tys. zł vouchery na wybrane szkolenie stacjonarne z oferty EY Academy of Business. Laureaci drugiego miejsca mogą liczyć na nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł, vouchery szkoleniowe o wartości 2 tys. zł oraz na czytniki Amazon Kindle. Z kolei zdobywcy trzeciego miejsca zostaną nagrodzeni tabletami oraz elektroniczną prenumeratą dziennika “Rzeczpospolita”. Wszyscy członkowie drużyn, które zajmą trzy pierwsze miejsca, mogą ponadto liczyć na płatne praktyki w biurach EY, a najlepsi – na pracę.

Konkurs jest trzyetapowy. Pierwsza część to rejestracja trzy- lub czteroosobowego zespołu (do 21 listopada) i rozwiązanie pierwszego zadania. Drugi etap to analiza finansowa spółki. Uczestnicy pracują zespołowo przygotowując wycenę spółki, a następnie prezentują swoją pracę przed ekspertami z Działu Doradztwa Transakcyjnego EY. Konkurs zamyka finał, podczas którego przeprowadzana jest transakcja kupna/sprzedaży spółki. Zespół, który okaże się najlepszy w modelowaniu i negocjacjach wygrywa całą rywalizację.

EYe on Tax to konkurs dla przyszłych doradców podatkowych. Również przeprowadzany jest w trzech etapach. Do 21 listopada trzeba się zarejestrować i rozwiązać pierwsze zadanie on-line. W internecie odbywa się także drugi etap – podatkowe studium przypadku. Ci, którzy najlepiej sobie z nim poradzą, zapraszani są do finału. W nim czeka symulacja rozprawy sądowej z udziałem sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz doradców podatkowych EY.

Na zwycięzców konkursu EYe on Tax czekają 24 tys. zł, vouchery o wartości 2,5 tys. zł na szkolenia w EY Academy of Business, dostęp do systemu informacji prawnej LEX oraz nagrody książkowe od wydawnictwa Wolters Kluwer i kwartalne elektroniczne dostępy do dziennika “Rzeczpospolita”. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca mogą liczyć m.in. na nagrody rzeczowe. Laureaci zostają zaproszeni na płatne praktyki. Najlepsi otrzymują oferty pracy.

Więcej informacji o konkursach mozna znaleźć na stronach internetowych: www.EYeonTax.pl i www.eyFC.pl

PAP – Nauka w Polsce

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)