Opublikowano

Konkurs na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2020

Polscy wydawcy publikujący m.in. książki naukowe i podręczniki akademickie mogą zgłaszać je do 14. edycji konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2020. Nabór trwa do 3 kwietnia. Wyniki zostaną ogłoszone 22 maja.

Celem organizatorów przedsięwzięcia – Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Oficyny Wydawniczej Politechniki Warszawskiej oraz spółki Murator EXPO – jest wyróżnienie i promocja wydawców najlepszych publikacji akademickich i naukowych, które ukazały się na rynku w 2019 i 2020 r.

Do konkursu mogą przystąpić wszyscy polscy wydawcy publikujący książki naukowe, podręczniki akademickie, monografie i serie wydawnicze, wydane w formie tradycyjnej książki drukowanej. Nabór trwa do 3 kwietnia.

Plebiscyt towarzyszy Targom Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2020, które odbywają się równolegle z Warszawskimi Targami Książki – w tym roku w dniach 21-24 maja br. na PGE Narodowym. Wyniki zostaną ogłoszone 22 maja.

Zwycięzcy, poza dyplomami, otrzymają nagrody pieniężne ufundowane przez spółkę Murator EXPO. Główna nagroda to 2 tys. zł. Po 1 tys. zł otrzymają laureaci Nagrody Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych, a także Nagrody Rektora Politechniki Warszawskiej dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych.

Przyznane zostaną także wyróżnienia w powyższych kategoriach oraz wyróżnienia za opracowanie edytorskie.

Jak podali organizatorzy, dla wystawców Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2020 udział w konkursie jest bezpłatny. Wydawcy, którzy nie uczestniczą w targach, mogą zgłosić bezpłatnie jedną książkę. Zgłoszenie kolejnych wiąże się z opłatą w wysokości 70 zł (plus VAT) za każdą publikację.

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu oraz dokumenty zgłoszeniowe znajdują się na stronie.

PAP – Nauka w Polsce

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)