Opublikowano

Konkurs myOXperience – zwycięscy posmakują studiów w Oksfordzie

30 uczniów i uczennic szkół średnich może osobiście sprawdzić, jak studiuje się na jednej z najlepszych uczelni na świecie – Uniwersytecie Oksfordzkim. Zgłoszenia na konkurs myOXperience można wysyłać do 16 grudnia.

Konkurs jest wspólnym przedsięwzięciem TDJ Foundation i Project Access Polska. Jest adresowany do uczennic i uczniów szkół ponadpodstawowych, z wyjątkiem ostatniej lub maturalnej klasy, znających język angielski w stopniu komunikatywnym (minimum B1 w skali CEFR). Laureaci wyjadą na pięć dni do Wielkiej Brytanii, aby wcielić się w rolę studentów, wziąć udział w wykładach i poczuć się częścią społeczności uniwersyteckiej. Zamieszkają w jednym z kolegiów wchodzących w skład Uniwersytetu Oksfordzkiego – Jesus College, założonym w 1571 r. przez królową Elżbietę I.

“W TDJ Foundation wierzymy, że inwestycja w edukację i rozwój jest najwyższą wartością dla społeczeństwa. Poprzez program myOXperience chcemy wesprzeć i ośmielić marzenia tych, dla których budżet na studia za granicą stanowi realną barierę, a także zwrócić uwagę na znaczenie planowania swojej ścieżki edukacyjnej i rozwojowej” – powiedziała we wtorek prezes TDJ Foundation Oliwia Kwiatkowska.

Nagrodą w konkursie są również warsztaty motywacyjno-rozwojowe, które poprowadzi zespół TDJ Foundation. Z kolei Project Access Polska obejmie laureatów opieką długotrwałego mentoringu. Beneficjenci dowiedzą się, jak zaplanować swoją ścieżkę edukacyjną i zawodową, jak aplikować i jak zdobyć pieniądze na takie studia.

“Szukamy młodych, ambitnych, utalentowanych ludzi, którzy chcą rozwijać się akademicko. Doceniamy osiągnięcia szkolne, ale nasz idealny kandydat to niekoniecznie najlepszy uczeń w klasie – szukamy pasjonatów, którzy znaleźli swoją dziedzinę, oraz tych, którzy niekoniecznie wiedzą, czym chcieliby się zajmować. Jako Project Access zajmujemy się przede wszystkim pomaganiem w aplikacji na studia do Wielkiej Brytanii oraz USA, ale celem fundacji jest także pokazanie polskiej młodzieży, że ma ogromny potencjał i może wiele osiągnąć. Zależy nam na propagowaniu najlepszych praktyk edukacyjnych wykorzystywanych na uczelniach takich jak Uniwersytet Oksfordzki. Dlatego szukamy tych, którzy są otwarci na nowe idee i po prostu chcą się uczyć” – powiedziała Aleksandra Janowska z Project Access Polska.

Celem konkursu myOXperience jest promowanie idei studiowania w renomowanych ośrodkach zagranicznych, podniesienie poziomu wiedzy na temat wymagań, jakie uczelnia stawia kandydatom i zwrócenie uwagi na możliwości uzyskania pomocy finansowej dla najzdolniejszych kandydatów i studentów tej uczelni. Organizatorom zależy, żeby udział w konkursie pomógł młodym ludziom zwiększyć poczucie odpowiedzialności za własną ścieżkę edukacyjną i zawodową oraz wzmocnił w nich umiejętność krytycznego myślenia. Chcą stworzyć społeczność absolwentów i mentorów, w której promowane są wartości służby innym, samodzielność oraz wrażliwości na drugiego człowieka.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy to złożenie podania w języku angielskim, w którym kandydat m.in. opisze swoje zainteresowania, osiągnięcia i sposób, w jaki doskonali swoje umiejętności z języka angielskiego. W drugim etapie wybrani kandydaci zostaną zaproszeni do rozwiązania zadania rekrutacyjnego i przesłania go na wskazany adres mailowy. Wyniki ogłoszone zostaną 31 stycznia 2020 r. Wyjazd do Oksfordu zaplanowano w dniach 15-20 marca 2020 r.

Do udziału w pierwszej edycji konkursu myOXperience zgłosiło się prawie tysiąc osób. 30 laureatów wyjechało na Oxford, a 51 wzięło udział w mentoringu.

TDJ Foundation inwestuje w edukację i rozwój, wspierając młodzież w wyjazdach edukacyjnych za granicę – kursach językowych, spotkaniach zapoznawczych oraz rocznej nauce w szkołach w Europie i USA. Project Access Polska jest fundacją założoną w 2016 r. przez polskich studentów uczących się w Wielkiej Brytanii jako jedna z 25 drużyn narodowych międzynarodowej organizacji Project Access. Misją tej fundacji jest promocja studiów na najlepszych uczelniach w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych.

PAP – Nauka w Polsce, Anna Gumułka

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)