Opublikowano

Kierunek filologia angielska? Warszawa to miasto najlepszych uczelni!

Obecnie brak znajomości języka angielskiego w stopniu komunikatywnym zamyka nam wiele dróg. Zaczynając od zwykłych wyjazdów poza granice Polski, kończąc na zatrudnieniu w renomowanej czy wymarzonej firmie. Wszystko dlatego, że w dzisiejszych czasach możliwość porozumienia się z obcokrajowcem czy zagranicznym klientem biznesowym jest czymś na porządku dziennym. Z tych powodów studenci bardzo chętnie zapisują się na kierunek filologia angielska. Warszawa jest jednym z najbardziej popularnych miast, jeżeli chodzi o wybór uczelni czy szkół językowych. Dlaczego zatem warto wybrać studia w stolicy?

Codzienny kontakt z językiem angielskim

Z racji tego, że Warszawa jest stolicą Polski, przyciąga wielu zagranicznych turystów, studentów czy biznesmenów. Prawie na każdym kroku usłyszeć można rozmowy prowadzone w tym języku. Jest to świetne miasto, by nawiązać nowe znajomości i podjąć próby komunikacji. Studia poświęcone anglistyce zdecydowanie pomogą rozwinąć umiejętności płynnego mówienia, bezbłędnego pisania czy rozumienia ze słuchu. Ich program jest dostosowany do intensywnego nauczania i przewiduje większość ćwiczeń czy warsztatów praktycznych. Wszystko po to, by absolwenci mogli pochwalić się znajomością języka angielskiego na najwyższym poziomie.

Warto również wspomnieć, że uczelnie dają studentom możliwość wyjazdu w ramach programu ERASMUS. Jest to niezwykła szansa na to, by szlifować język obcy w gronie innych studentów lub w rozmowie z mieszkańcami wybranego kraju. To właśnie placówki warszawskie mają najczęściej największy wybór, jeśli chodzi o destynacje wyjazdowe lub bogaty plan zajęć. Wykłady prowadzi kadra, która ma wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego i potrafi świetnie przekazać wiedzę. Jedną z uczelni, która jest najchętniej wybierana, to mieszcząca się w stolicy Grupa Uczelni Vistula. Jednym z jej  najpopularniejszych kierunków jest właśnie filologia angielska. Warszawa to miasto, w którym ludzie zdają sobie sprawę z szansy, jaką otwiera przed nimi znajomość języka obcego. Dlatego wszelkie renomowane uczelnie są przez nich oblegane. Warto zatem zawczasu przemyśleć wybór docelowego miejsca studiów. Filologia angielska – Warszawa – to hasło często wyszukiwane przez potencjalnych studentów.

Korzyści płynące z filologii angielskiej

Już na wstępie osoba z komunikatywnym lub perfekcyjnym angielskim ma większe szanse na zatrudnienie. Bez względu na miejsce pracy prawie zawsze przydarzyć się może konieczność rozmowy z obcokrajowcem. Studiowanie filologii angielskiej pozwoli zredukować stres i strach przed mówieniem w tym języku. Dodatkowo absolwenci mogą liczyć na zaproszenia na rozmowy kwalifikacyjne w wielu ciekawych instytucjach czy firmach. Karierę można rozpocząć w środowisku edukacyjnym, branżach wydawniczych, branżach rozrywkowych i kulturalnych, biurze tłumaczeń czy organizacjach państwowych i pozarządowych. Dla osób lubiących wyjazdy za granicę bądź delegacje świetnie sprawdzą się firmy i korporacje międzynarodowe. Jak widać, możliwości zatrudnienia jest mnóstwo, a studiowanie filologii angielskiej daje jeszcze więcej korzyści niż tylko dobrze płatna praca – w końcu poznanie kontekstu kulturowego języka jest w niektórych przypadkach równie ważne, co samo porozumiewanie się nim.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)