Opublikowano

Kierunek bezpieczeństwo zdrowotne – dla kogo?

Kierunek bezpieczeństwo zdrowotne – dla kogo?

Współczesne społeczeństwo to w dużej mierze społeczeństwo ryzyka. Zdajemy sobie sprawę z czyhających zagrożeń i pragniemy zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa – jedną z najważniejszych ludzkich potrzeb. Potrzeba uchronienia zdrowia i życia przed zagrożeniami takimi jak klęski żywiołowe sprawia, że na uczelniach powstają kierunki, które mają za zadanie przygotowywać specjalistów koordynujących ludźmi w czasie tego typu zagrożeń.

Czy studia na bezpieczeństwie zdrowotnym są dla Ciebie?

Wybór studiów to jeden z ważniejszych momentów naszego życia, który ma swoje reperkusje w przyszłości. Zanim podejmiesz kluczową decyzję, rozważ wszelkie „za” i „przeciw”. Nie podążaj za modą, presją rodziców ani preferencjami przyjaciół – to czas, w którym powinieneś przede wszystkim posłuchać samego siebie i odkryć, co Cię interesuje w życiu. Jeśli więc masz poczucie, że dobrze wychodzi Ci zarządzanie ludźmi, jesteś urodzonym liderem o opanowanych emocjach i trzeźwej ocenie sytuacji, a także lubisz pracować w grupie, to bezpieczeństwo zdrowotne może być dla Ciebie dobrym kierunkiem przyszłej kariery zawodowej. To również dobry wybór, jeśli wiążesz swoją przyszłość z edukacją i szerzeniem wiedzy na tematy związane ze zdrowiem. Działanie w chwilach stresu i sytuacjach podbramkowych wymaga specyficznych predyspozycji i cech charakteru. Na studiach nauczysz się przede wszystkim tego, w jaki sposób zarządzać pracą ratowników medycznych. Nabędziesz też wiedzę i umiejętności z zakresu przywództwa. Dowiesz się, w jaki sposób nieść pomoc dużej liczbie ludności w sytuacjach katastrof naturalnych i klęsk żywiołowych. Zdobędziesz również kompetencje, dzięki którym będziesz mógł edukować innych w kwestiach zdrowego trybu życia.

Gdzie możesz pracować jako absolwent kierunku bezpieczeństwo zdrowotne?

Bezpieczeństwo zdrowotne to dobry początek dla osób, którym marzy się praca w służbach medycznych. Wiedza nabyta na studiach przyda się również tym, którzy wiążą swoją przyszłość z oświatą i szeroko pojętą edukacją. Po ukończeniu bezpieczeństwa zdrowotnego absolwent może zająć się tematyką profilaktyki zdrowia w urzędach i zakładach pracy. Jest to wiedza potrzebna i pożądana na rynku pracy. Znaczenie ma również fakt, że kierunek jest jedynym tego typu w Polsce, dlatego absolwent nie musi obawiać się nadmiaru konkurencji. Ponadto, kompetencje nabyte na kierunku bezpieczeństwo zdrowotne można wykorzystać w pracy w jednostkach samorządowych. Informacje z tego zakresu mogą być również wykorzystane do otworzenia własnej działalności związanej z tą lub pokrewną tematyką.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)