Opublikowano

Jakie trendy będą widoczne w najmodniejszych łazienkach 2018 roku?

Jakie trendy będą widoczne w najmodniejszych łazienkach 2018 roku?

Polacy pokochali modne łazienki! Obserwujemy powoli odejście od klasycznych, dość sztampowych płytek na rzecz bardziej stonowanych, wysublimowanych kolorów. Co odważniejsi chętnie sięgają po beton architektoniczny i drewno. Co jeszcze będzie modne w 2018 roku?

Po pierwsze: beton architektoniczny na ścianach

Beton to bardzo modny surowiec, pojawiający się jako element wykończenia wnętrza. Aby lepiej sprawdzać się w wilgotnych pomieszczeniach, beton architektoniczny musi być impregnowany hydrofobowo m.in. poprzez lakierowanie powierzchni płytek ściennych. Świetnym rozwiązaniem w nowoczesnych łazienkach będą betonowe kafelki 3D, które szczególnie pięknie prezentują się w połączeniu z drewnem dębowym. Nie zawsze jednak to, co jawi się jako drewno, nim w istocie jest – często to po prostu panele z tworzywa sztucznego, które świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.

Po drugie: drewno w detalach

Drewno będzie stanowić akcent ocieplający – zimny w wyrazie – beton architektoniczny. Wprowadza aurę ciepła i poczucia bezpieczeństwa. Nic w tym dziwnego – drewno towarzyszy przecież człowiekowi od zawsze.

Po trzecie: nowoczesne technologie

W 2018 roku silnym trendem w aranżacji łazienek będą nowoczesne technologie. Projektanci nie boją się wprowadzać do tych pomieszczeń telewizorów czy zestawów audio, dzięki którym czas spędzony w wannie czy pod prysznicem staje się jeszcze przyjemniejszy. Świetnym uzupełnieniem modnej łazienki utrzymanej w minimalistycznym designie jest radio łazienkowe. Funkcjonalność, prostota montażu (który można prześledzić tutaj: http://eissound.pl/content/7-montaz-kb-sound) i możliwość obsługiwania za pomocą pilota dołączonego do zestawu lub własnego smartfona – to najważniejsze zalety tego urządzenia.

Po czwarte: bogata roślinność na ścianach i półkach

W łazienkach pojawiają się rośliny, szczególnie te lubujące się w ciepłych i wilgotnych pomieszczeniach. Będą one ocieplać przestrzeń i sprawiać, że będzie ona zachęcać nas do relaksu.

Po piąte: kolorystyka ścian, podłóg i dodatków

W roku 2018 wśród najmodniejszych kolorów nadal będzie królować biel i szarość. Na topie będą także kolory ziemi – brąz, beż i terakota. W łazienkach nie zabraknie modnego w tym sezonie odcienia soczystej zieleni. Te osoby, które stoją przed dylematem remontu, mogą również sięgnąć po akcenty w kolorze śliwki lub marynarskiego granatu, przejawiające się w kubkach łazienkowych czy ręcznikach.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)