Opublikowano

Jak zostać programistą?

Jak zostać programistą?

Badania szacują, że obecnie deficyt kadrowy w zakresie programistów sięga nawet 20%, a ta liczba na przestrzeni kilku lat na pewno się zwiększy. To zrozumiałe, że ludzie chcą wiązać się z przyszłościową branżą i wykorzystują najnowsze technologie nie tylko do spędzania czasu przed komputerem w celach rozrywkowych. W niemal każdej dziedzinie życia obecne jest programowanie, więc można mieć pewność, że w wielu różnych firmach programiści dostaną angaż. Aby dobrze wypełniać tę rolę, trzeba znać kilka podstawowych elementów, bez których nikt nie odnajdzie się w świecie IT.

Od czego zacząć?

Coś, co jest wymagane już na samym początku to znajomość podstaw jednej z technologii lub języka programowania. Nie trzeba być od razu ekspertem w danej dziedzinie, ale warto mieć elementarną wiedzę. Pozwoli to na efektywny rozwój i łatwiejsze przyswajanie coraz większej ilości materiału. Chcąc osiągnąć sukces, niezbędne będzie więc poznanie języka programowania i zgłębienie tajników dotyczących tworzenia aplikacji. Te informacje wystarczą do tego, aby na początek zostać młodszym programistą. Dzięki temu można nabywać doświadczenie i rozwijać swoje umiejętności.

Wymagania stawiane przez pracodawcę

W tej branży raczej niewielka jest liczba firm, które zwracają uwagę na wykształcenie. Nawet w przypadku braku dyplomu ukończenia studiów informatycznych, można liczyć na angaż. Warunkiem jest posiadanie podstawowej wiedzy i kompetencji. Najlepiej udowodnić swoje predyspozycje poprzez zaprezentowanie pracodawcy swoich dotychczasowych projektów. Każda praca, także ta wykonana prywatnie, jest ważna, ponieważ pokazuje Twoje umiejętności na polu programowania. Brane pod uwagę są używane technologie, aby znać różnice między nimi. Taki programista jest elastyczny i poradzi sobie przy okazji różnych projektów.

Praktyka i rozwój kompetencji – to podstawa

Dla osób interesujących się wszelkiego rodzaju oprogramowaniem i chcących tworzyć coś we własnym zakresie czeka wiele ofert pracy. Atrakcyjne propozycje można znaleźć pod linkiem http://www.couporando.pl/praca. Znajdą tu coś dla siebie osoby bardziej doświadczone, ale liczyć na angaż mogą także ci początkujący. Każda praca czegoś nauczy, więc nie warto siedzieć z założonymi rękami, tylko zadbać o swoją przyszłość i wykorzystanie wiedzy w praktyce.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)