Opublikowano

Jak zostać korepetytorem?

Jak zostać korepetytorem?

Praca korepetytora jest bardzo elastyczna, dlatego cieszy się ona coraz większą popularnością wśród nauczycieli na całym świecie. Istnieją różne strony internetowe przeznaczone do szukania pracy jako korepetytor oraz do dostarczania usług korepetytorskich. Ludzie, którzy potrzebują pomocy, publikują ogłoszenia na OLX, freelancer.com itp.

Ostatnio w Lublinie taka działalność stała się bardziej popularna, ponieważ do miasta przyjeżdża wielu studentów, którzy często potrzebują pomocy z określonego przedmiotu (na przykład korepetycje angielski Lublin). Stawki w tym mieście bardzo się różnią, bo uczący studenci biorą oczywiście mniej. Niektórzy zajmują się tym po znajomości. Ktoś po prostu boi się brać więcej pieniędzy, żeby nie stracić klientów. Bardzo rozpowszechnione są lekcje przez skype’a, dzięki nim uczniowie mogą pracować w zwykłych warunkach, bez presji, oszczędzając przy tym swój czas.

Cechy dobrego nauczyciela prywatnego

Jeżeli chodzi o cechy świetnego korepetytora, to tutaj mówimy przede wszystkim o: otwartości, zdolności pójścia na kompromis, słuchaniu klienta, śmiałości, dobrej wiedzy.

Ważne jest, żeby korepetytor nie myślał tylko o stronie finansowej współpracy. W przeciwnym razie nie będzie żadnych efektów takiej działalności. Klient będzie to odczuwał, dlatego może przestać chodzić na zajęcia i będzie to po prostu stracony czas.

Nigdy nie należy się spodziewać, że wszyscy będą się zachwycać nauczycielem, gdyż klienci bywają bardzo różni. Ktoś jest zawsze niezadowolony, inni mogą być w tym konkretnym momencie w złym humorze. Nie trzeba tego wszystkiego tak poważnie odbierać, ani przesadnie stresować się. Rzeczywiście są przypadki, kiedy nauczyciel jest winny i nie chce się do tego przyznawać. Z takimi nawet nie ma sensu prowadzić rozmowy. Jeżeli szukaliście Państwo korepetytora za pomocą jakiejś organizacji, warto złożyć na niego skargę.

Jak wybrać korepetytora z języka angielskiego?

Korepetytor (po angielsku tutor) z języków obcych ma chyba najwięcej możliwości znalezienia osób szukających korepetycji, ponieważ języki są wszędzie potrzebne. Ale w takim przypadku dokonanie właściwego wyboru jest bardziej skomplikowane. Moja osobista rada polega na tym, że warto porozmawiać z korepetytorem po angielsku kilka minut, żeby sprawdzić znajomość języka. W przypadku, gdy Pan/Pani nie będzie się czuł/a pewnie, to Państwa oczekiwania prawdopodobnie nie zostaną spełnione. Bywają też tacy, którzy powiedzą, że nie rozmawiają bezpłatnie w języku celowym. Z nimi też można od razu przerwać dialog. Możecie Państwo również poprosić o bezpłatną pierwszą lekcję. Jeśli chodzi o angielski, to tutaj cena odgrywa ważną rolę. Skoro jest wielu nauczycieli, powinniście być gotowi do wydatków, bo nikt naprawdę dobry nie będzie pracował za niską kwotę. Zwracajcie uwagę na doświadczenie nauczyciela. Warto zapytać, czy już pracował nad tym, czego potrzebujecie.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)