
Studenci coraz więcej czasu poświęcają na napisanie pracy dyplomowej, a i tak w wielu przypadkach ostatecznie nie zostaje ona zaakceptowana, a wręcz całkowicie odrzucona, co doprowadza do tego, że trzeba napisać ją od nowa. Wiele miesięcy pracy idzie w kosz. W studencie rośnie frustracja i stres, a poczucie własnej wartości gwałtownie spada. Co zrobić, by uniknąć takiej kolei rzeczy? Czy jest jakaś recepta na napisanie dobrej pracy dyplomowej, która na pewno nie zostanie odrzucona?
Sekret tkwi w informacjach
Większość prac dyplomowych zostaje odrzuconych nie z powodu błędów ortograficznych, czy związanych z technicznym wyglądem pracy (np. niezachowanie wymaganych odstępów między wierszami czy źle zrobione przypisy i bibliografia), a z powodu kwestii czysto merytorycznych. Jeżeli chcesz tego uniknąć, to przede wszystkim musisz znaleźć dobre i poprawne dane do pracy dyplomowej.
Pisanie pracy licencjackiej – dane
Skąd uzyskać poprawne i wartościowe dane? Można szukać w bibliotekach naukowych, samodzielnie zdobywać informacje ze źródeł, tworzyć własne wyliczenia i zestawienia. Jednak taki sposób pracy jest nie tylko czasochłonny i kosztowny, ale przede wszystkim obarczony dużym ryzykiem popełnienia wielu błędów, które koniec końców doprowadzają do odrzucenia całej pracy. O wiele szybszym, tańszym, prostszym, a przede wszystkim bezpieczniejszym sposobem uzyskania potrzebnych materiałów, wykresów i szczegółowych danych jest korzystanie ze specjalnych, profesjonalnych serwisów, które takie informacje udostępniają (np. danedlastudenta.pl). W ten sposób mamy gwarancję, że używamy prawdziwych, wartościowych i przede wszystkim aktualnych informacji, że wyposażamy swoją pracę w dobrze skonstruowane tabele i wykresy. Praca magisterska będzie wartościowa tylko wtedy, gdy znajdą się w niej szczegółowe informacje, zazwyczaj niedostępne dla ogółu.
Napisanie pracy magisterskiej, która zostanie zaakceptowana, staje się czystą formalnością, jeśli posiadamy dostęp do rzetelnych informacji i aktualnych danych, na których podstawie możemy wykonać wyliczenia i wykresy. Wszystkie inne rzeczy związane z tworzeniem pracy dyplomowej, jak kwestie językowe, stylistyczne i techniczne, można zawsze dopracować wraz z promotorem. One nigdy nie są głównym powodem odrzucenia pracy, więc powinniśmy się najpierw skupić przede wszystkim na poprawności merytorycznej stosowanych założeń.
Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)
Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)