Opublikowano

Dwie polskie uczelnie w rankingu na najlepsze studia magisterskie z zarządzania

Ranking: UJ i UW najlepszymi uczelniami w Polsce

Kierunki magisterskie z zarządzania prowadzone w Akademii Leona Koźmińskiego i w Szkole Głównej Handlowej (w ramach międzynarodowego konsorcjum) znalazły się w rankingu najlepszych kierunków tego typu, opublikowanym przez dziennik „Financial Times”.

Brytyjski dziennik „Financial Times” już po raz szesnasty publikuje ranking studiów magisterskich z zarządzania http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/masters-in-management-2020

W rankingu na 39. miejscu (awans o 3 pozycje w stosunku do ubiegłego roku) znalazła się Akademia Leona Koźmińskiego. Na 6. miejscu w rankingu „FT” znalazł się też program magisterski z zarządzania, który ALK prowadzi z innymi uczelniami zagranicznymi w ramach z ESCP Business School, najstarszej uczelni biznesowej na świecie. W rankingu na 13. miejscu znalazł się też kierunek prowadzony przez Szkołę Główną Handlową w ramach konsorcjum CEMS, skupiającego ponad trzydzieści uczelni.

Niekwestionowanymi zwycięzcami tegorocznego rankingu są szwajcarski Uniwersytet St. Gallen i francuska HEC Paris. Ich pierwsze i drugie miejsce, jakie utrzymują od lat, wydają się niezagrożone. W pierwszej piątce znalazły się też kolejno: francuska Essec Business School; London Business School; Rotterdam School of Management, Erasmus University.

„Studenci zarządzania mają do wyboru pięć zakresów kształcenia, możliwość uzyskania dwóch dyplomów w ramach programów double degree, jakie realizujemy z czterema zagranicznymi uczelniami. Dzięki temu nasi studenci mogą sami kształtować własną ścieżkę edukacji i kariery. Chcemy uczyć prawdziwego biznesu, łącząc najwyższe standardy akademickie z praktycznymi umiejętnościami menedżera. Osiągamy to dzięki współpracy z partnerami korporacyjnymi z dużych firm międzynarodowych, m.in. Amazon, Oracle, Accenture, co gwarantuje aktualność i praktyczność pozyskiwanej wiedzy, a zarazem tworzy platformę dla wymiany doświadczeń” – mówi prof. Mariola Ciszewska-Mlinarič, dziekan Kolegium Zarządzania ALK, cytowana w prasowym komunikacie.

Jednym z głównych wskaźników pozwalającym porównać wartość edukacji menedżerskiej w skali globalnej są zarobki i kariery absolwentów. Ponadto „FT” ocenia poziom umiędzynarodowienia kierunku, równy udział kobiet i mężczyzn wśród wykładowców i studentów, kwalifikacje kadry dydaktycznej i aktywność uczelni w ramach wymiany międzynarodowej. Analizowane przez „FT” dane pochodzą z dwóch źródeł – od samych uczelni i od absolwentów, którzy ukończyli studia 3 lata wcześniej.

W rankingu „FT” znalazły się wyłącznie kierunki spełniające następujące kryteria: co najmniej roczne studia stacjonarne z zarządzania, minimum 30 absolwentów rocznie i przynajmniej jedna międzynarodowa akredytacja EQUIS lub AACSB.

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)