Opublikowano

Dwa zespoły nagrodzono w konkursie EYe on Tax

Dwa zespoły nagrodzono w konkursie EYe on Tax

Drużyny: Anonimowi Podatnicy z Uniwersytetu Warszawskiego oraz KKBB – złożona ze studentów Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymały równorzędną nagrodę w konkursie EYe on Tax. Studenci kierunków prawniczych i ekonomicznych mierzą się w nim z zadaniami dla profesjonalnych doradców podatkowych.

Konkurs EYe on Tax od 12 lat organizuje firma EY. Jest adresowany do studentów kierunków ekonomicznych, biznesowych i prawniczych, którzy zainteresowani są doradztwem podatkowym. W ramach rywalizacji mogą sprawdzić się w symulacji pracy konsultanta dużej firmy doradczej, w projektach wartych miliony złotych. Rozwiązywane na każdym etapie zadania są bowiem odzwierciedleniem codziennych zawodowych wyzwań doradców podatkowych EY.

Do wygrania w tegorocznej edycji była nagroda główna w wysokości 24 tys. zł. Z uwagi na nieprzyznanie pierwszego miejsca, jury zdecydowało o jej podziale pomiędzy dwa finałowe zespoły. Nagrody przypadły: Aleksandrze Bojarskiej, Paulinie Buczyńskiej i Piotrowi Zarembie z drużyny Anonimowych Podatników oraz Roksanie Kałużnej, Pawłowi Kołkowi, Lucynie Bujok i Arturowi Bałazy z zespołu KKBB.

Ponadto, każdy ze zwycięzców otrzymał nagrody rzeczowe od EY i propozycję odbycia płatnych praktyk, które mogą zakończyć się zatrudnieniem na etacie.

„Przede wszystkim EYe on Tax to dla nas ogromna przygoda. Na uniwersytecie nie mamy szans na pogłębianie wiedzy podatkowej, ponieważ zazwyczaj przerabiamy wszystko ogólnie, a kazusy z konkretnymi przypadkami prawnymi zdarzają się bardzo rzadko. Dlatego konkurs jest dla nas szansą na rozwinięcie się, na sprawdzenie, czy podatki naprawdę nas interesują i czy chcemy się z nimi związać” – komentuje swoje osiągnięcie w konkursie Roksana Kałużna, studentka prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim.

„Konkurs daje nam przedsmak tego, jak może wyglądać ciekawa praca w dużej firmie doradczej i czym być może będziemy zajmować się w przyszłości. To również okazja do weryfikacji naszych życiowych wyborów” – uzupełnia Artur Bałazy, student prawa na Uniwersytecie Warszawskim.

Do udziału zgłosiło się ponad 400 trzy- i czteroosobowych zespołów z całej Polski. Zaczęły rywalizację od rozwiązania zadania podatkowego on-line. Do II etapu – warsztatów internetowych – zakwalifikowało się 99 drużyn. Ich zadaniem było poradzenie sobie z podatkowym studium przypadku. W warszawskim finale rywalizowało bezpośrednio ze sobą 12 najlepszych zespołów, z których dwa zmierzyły się w ścisłym finale.

Finał polegał na symulacji rozprawy sądowej. Zespoły rywalizowały jako strony w fikcyjnej sprawie, dotyczącej zakwestionowania przez kontrolę skarbową rozliczeń podatkowych warszawskiego szewca, który dzięki wsparciu funduszu inwestycyjnego zwiększył skalę działania swej firmy. O rolach pełnionych przez oba zespoły podczas rozprawy zdecydowało losowanie. W ocenie rozprawy jury, odgrywające rolę sędziów sądu administracyjnego, brało pod uwagę sposób argumentacji oraz stopień zaangażowania całego zespołu w symulację rozprawy.

Więcej informacji o konkursie jest dostępnych na stronie internetowej: www.EYeonTax.pl.

PAP – Nauka w Polsce

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)