Opublikowano

Druga edycja “Absolwenta w Transferowni” białostockiego parku naukowego

Druga edycja "Absolwenta w Transferowni" białostockiego parku naukowego

Uczestnicy drugiej edycji projektu “Absolwent w Transferowni” Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego będą się m.in. uczyć, jak rozwiązywać realne problemy w prowadzeniu biznesu. Chętni mogą się zgłaszać od 18 do 30 kwietnia.

Najlepsi uczestnicy mają szanse na stypendia i płatne staże oraz możliwość dalszej współpracy z firmą CEDC International, która jest partnerem przedsięwzięcia.

Projekt jest skierowany do studentów ostatnich lat studiów lub absolwentów kierunków takich jak: inżynieria produkcji, logistyka, zarządzanie, informatyka oraz kierunków do nich pokrewnych. Uczestnicy projektu będą rozwiązywać w grupach konkretne zadania przygotowane przez ekspertów, np. jak podnieść wydajność pracy czy obniżyć koszty produkcji czy też np. jak ulepszyć łańcuch dostaw czy sprawić, by opakowania produktów były łatwe do identyfikacji przez klienta.

Studenci będą też mieli możliwość skorzystania ze szkoleń z kreatywności, networkingu, zarządzania czasem czy nawet z wystąpień publicznych. Zdobycie tych wszystkich umiejętności ma im pomóc w rozwoju kariery zawodowej.

“O zwycięstwie zdecydują przede wszystkim innowacyjność, przewaga konkurencyjna, a także gotowość wypracowanego rozwiązania do wykorzystania komercyjnego” – poinformowała Julita Pytel z Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Na laureatów czekają stypendia w wysokości 10 tys. zł, do wykorzystania na szkolenia, kursy lub studia podyplomowe podnoszące kwalifikacje. Na najlepszych czekają też trzymiesięczne, płatne staże w Polmosie Białystok.

W pierwszej edycji projektu wzięło udział 16 studentów. “Projekt +Absolwent w Transferowni+ cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy poprzedniej edycji są najbardziej zadowoleni z nagrody w postaci stypendium w wysokości 10 tys. zł, które mogli wykorzystać na rozwój osobisty. Taka kwota pozwoliła im na pokrycie kosztów uczestnictwa w profesjonalnych szkoleniach związanych z ich zainteresowaniami oraz pracą. Wielu z nich uczestniczyło w zagranicznych konferencjach oraz w stażach zawodowych” – powiedziała PAP dyrektor Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego Anna Daszuta-Zalewska.

Dodała, że np. jedna z uczestniczek pierwszej edycji projektu odbyła dwumiesięczny staż w Departamencie Genetycznym w Erasmus Medical Center w Rotterdamie, gdzie badała “proces starzenia się ssaków i system zegara dobowego na modelu myszy”. “Uczestniczy skorzystali także ze specjalistycznych szkoleń jak np. kursu programowania sterowników logicznych czy też lutowania gazowego” – dodała Daszuta-Zalewska.

PAP – Nauka w Polsce

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)