Opublikowano

Do końca czerwca szanse na stypendia dla maturzystek i studentek uczelni technicznych

59 studenckich projektów dofinansowanych w dwóch edycjach "Generacji Przyszłości"

Tylko do końca czerwca maturzystki i studentki uczelni technicznych mogą zgłosić się do udziału w drugiej edycji programu “Nowe technologie dla dziewczyn”. Na uczestniczki czekają stypendia w wysokości 12 tys. zł, udział w programie stażowym czy opieka merytoryczna ekspertów.

“Nowe technologie dla dziewczyn” to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z nowymi technologiami. Celem programu jest udzielenie utalentowanym maturzystkom i studentkom wsparcia w nauce oraz w zakresie planowania i rozwoju kariery zawodowej w branży technologicznej. Program stypendialny obejmuje w tym roku 21 uczelni technicznych w Polsce, które zrzeszone są w Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych.

W drugiej edycji programu mogą wziąć udział tegoroczne maturzystki oraz studentki studiów inżynierskich i magisterskich, polskich uczelni technicznych. Zgłoszenia można składać przez stronę internetową www.stypendiadladziewczyn.pl

Stypendystki “Nowych Technologii dla dziewczyn” otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką mentora lub mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 tys. zł, które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Zostaną również zaproszone do udziału w programie stażowym w gdańskim centrum badawczo-rozwojowym Intela lub w amerykańskiej siedzibie firmy. Część dziewczyn aplikujących do programu otrzyma jedno ze stu miejsc na pierwszym w Polsce obozie inspiracyjnym dla dziewczyn w nowych technologiach – INSPIRATIONAL BOOT CAMP 2016. Odbędzie się ona pod koniec września na Mazurach.

Do pierwszej edycji programu zgłosiło się 600 kobiet, wiążących swoją przyszłość z branżą nowych technologii. Spośród nich wybrano 20 utalentowanych dziewczyn, które dostały stypendium. Organizatorami programu są: Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz Intel.

PAP – Nauka w Polsce

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)