Opublikowano

Czy warto zainwestować w serwer Dell R240?

Czy warto zainwestować w serwer Dell R240?

Serwer to urządzenie niezawodne, umożliwiające zwiększenie wydajności w firmie. Praca współczesnego człowieka niejednokrotnie opiera się na wykonywaniu czynności na komputerze, gromadzone są tym samym duże ilości danych.

Serwer to urządzenie niezawodne, umożliwiające zwiększenie wydajności w firmie. Praca współczesnego człowieka niejednokrotnie opiera się na wykonywaniu czynności na komputerze, gromadzone są tym samym duże ilości danych. Przechowywanie informacji – bardzo często o charakterze poufnym – może być wówczas utrudnione. Serwer Dell R240 dedykowany jest zatem wszystkim podmiotom, którym zależy na wydajności oraz bezpieczeństwie. 

Komu dedykowany jest Dell R240?

Każdego dnia duże firmy obsługują ogromne ilości danych. Niezależnie od dziedziny, w obrębie której działają, wszystkie informacje powinny być odpowiednio zabezpieczone. Kilkanaście bądź kilkadziesiąt stanowisk wyposażonych w komputer może znacząco spowalniać pracę, jeżeli firma nie posiada odpowiedniego zaplecza technicznego. Obecnie wydajność sprzętu jest jedną z najbardziej pożądanych cech, gdyż umożliwia szybszą pracę bez niepotrzebnych zakłóceń.

Serwer Dell R240 o budowie rack to jednoprocesowe urządzenie przeznaczone dla średnich oraz dużych firm. Posiada nową generację procesorów Intel Xeon E-2100, jak i również szybką pamięć RAM DDR4. Możliwości sprzętu są nieograniczone, bowiem dzięki sposobności zainstalowania czterech dysków Hot-Plug, serwer jest w stanie dysponować aż 56TB przestrzeni dyskowej. Nad bezpieczeństwem przechowywanych informacji czuwa kontroler sprzętowy PERC, dlatego też Dell R240 bardzo chętnie wybierany jest przez podmioty, które na co dzień obsługują poufne dane – szkoły, szpitale, urzędy, prokuratury czy sądy.

Dlaczego warto zdecydować się na serwer?

Serwery rackowe przeznaczone są do umieszczenia w szafach serwerowych – ich budowa różni się nieco od urządzeń typu tower. Zazwyczaj firmy posiadają specjalnie utworzone w tym celu pomieszczenia, w których znajduje się zaplecze techniczne. Rozmiar serwera 1U nie zajmuje zbyt dużo miejsca, jest zatem niezwykle uniwersalny nawet dla średniej wielkości firm. Ciągłość pracy, efektywność oraz niskie zużycie energii to jedne z najważniejszych cech urządzenia. Warto zaznaczyć, iż cicha praca w żadnym stopniu nie zakłóca wykonywania codziennych obowiązków.

Z każdym rokiem sprzęt komputerowy oraz wykorzystywane oprogramowanie stają się coraz bardziej nowoczesne. Nowe rozwiązania wymagają odpowiedniego przystosowania wszystkich innych urządzeń, tak aby wykonywane zadania nie były spowalniane. Firmy, którym zależy na maksymalnej efektywności, doskonale wiedzą, że bez serwera nie byłoby to możliwe. Dell natomiast jest wiodącą marką, tworzącą urządzenia najwyższej jakości, a inwestycja w ich produkty na pewno przyniesie z czasem oczekiwane rezultaty.

Czy warto zainwestować w serwer Dell R240?

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)