Opublikowano

Czy warto dzisiaj iść na studia magisterskie?

Czy warto dzisiaj iść na studia magisterskie?

Po ukończeniu studiów licencjackich (I stopnia) w głowie absolwenta pojawia się trudna do rozstrzygnięcia wątpliwość: czy kontynuować naukę? Rozszerzyć wiedzę i przypieczętować ją tytułem magistra? A może od razu iść do pracy? Rozważania na ten temat niejednokrotnie spędzają licencjatom sen z powiek.

Zrealizowanie studiów II stopnia ma niewątpliwie wiele zalet. Tytuł magistra jest odpowiednikiem międzynarodowego master of science/arts respektowanego w wielu krajach, natomiast licencjat lub inżynier bywają rozpatrywane bardzo różnie. Często w dużych firmach, zarówno w Polsce i zagranicą, awans uzależniony jest od posiadanego tytułu.

Zdarza się również, że rekruter szukający nowego pracownika ma ściśle określone kryteria dotyczące kandydatów. Już na etapie wstępnej selekcji odrzucani są ci bez studiów magisterskich niezależnie od posiadanych umiejętności. Z drugiej jednak strony podejmując studia II stopnia opóźniamy swoje wejście na rynek pracy aż o dwa lata. W tym czasie moglibyśmy zdobyć cenne doświadczenie, zrealizować wiele kierunkowych szkoleń i kursów podnoszących kwalifikacje, ustabilizować swoją pozycję zawodową a nawet awansować.

Jak zatem znaleźć złoty środek pomiędzy chęcią rozwoju kariery a zdobyciem pełnego wykształcenia? Warto rozważyć podjęcie studiów on-line. Dają dużą niezależność ze względu na swoją niestandardową formę, tym samym ułatwiają połączenie pracy i nauki.

W semestrze zajęcia przeprowadzane są na platformie zdalnego nauczania a zjazdy obowiązują jedynie na czas egzaminów. Student ma wybór kiedy i gdzie realizuje program. Wystarczy posiadać urządzenie z dostępem do Internetu, aby studiować gdziekolwiek!

To doskonałe rozwiązanie dla osób, które pracują w pełnym wymiarze godzin, dużo podróżują lub zajmują się dziećmi. Studia magisterskie przez Internet dają możliwość wyspecjalizowania się w dziedzinie, z którą wiążemy plany zawodowe. Najszerszy wybór kierunków oferuje Polski Uniwersytet Wirtualny. Miejscem zjazdów jest Łódź. Studia on-line prowadzone są tu od ponad 15 lat. Uczelnia swoją ofertą udowadnia, że studiowanie nie musi nas ograniczać. Niezależnie od rozwiązania jakie wybierzemy zróbmy to w zgodzie ze sobą!

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)