Opublikowano

Co zabrać w podróż? 4 rzeczy, o których musisz pamiętać

Co zabrać w podróż? 4 rzeczy, o których musisz pamiętać

Pakowanie na wakacje wielu osobom spędza sen z powiek. Co trzeba zabrać, o czym nie można zapomnieć? Te pytania jak bumerang wracają szczególnie na kilka dni przed wycieczką. Z pozoru mogłoby się wydawać, że kompletowanie wakacyjnej wyprawki to bardzo prosta sprawa, jednak jak już przychodzi co do czego to albo bierzemy zdecydowanie za dużo, albo zapominamy o tym co niezbędne. Sprawdź, co powinno znaleźć się w Twojej walizce.

Uniwersalne ciuchy i buty

Czy na pewno jest Ci potrzebne 6 par spodni i 10 sukienek jeśli wyjeżdżasz tylko na kilka dni? Weź tylko to co będziesz miał pewność, że założysz. W ustaleniu, które ciuchy mogą Ci się przydać z pewnością pomoże zrobienie listy rzeczy niezbędnych. W ostateczności możesz wyciągnąć też wszystkie ubrania, które masz na oku na łóżko i na spokojnie je przejrzeć, mając rzecz jasna na uwadze długość pobytu na wakacjach i warunki pogodowe, jakie panują w miejscu, do którego się wybierasz.

Minimum kosmetyczne

Czy zdarzyło Ci się kiedyś wziąć na wakacje kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt buteleczek różnych specyfików a potem połowy z nich nie używać? Kosmetyki są nie tylko ciężkie, ale też zajmują sporo miejsca w walizce. Postaraj się wybrać tylko te, co do których będziesz miał absolutną pewność, że Ci się przydadzą. Jeśli wiesz, że nie zużyjesz całego szamponu lub żelu pod prysznic, przelej odpowiednią ilość do mniejszego pojemnika. To będzie pierwszym krokiem do uniknięcia nadbagażu.

Dokument tożsamości

Bez względu na to, czy jedziesz na wakacje na Rodos czy krótki urlop we Władysławowie, musisz mieć ze sobą dokumenty. W przypadku wczasów w Europie wystarczy mieć dowód osobisty, jeśli jednak opuszczasz granice i zmierzasz na inny kontynent to weź ze sobą także paszport, gdyż jego brak może sprawić, że Twoje wakacje skończą się szybciej niż zaczną.

Na ratunek w chorobie

Nikt nie mówi, że musisz wozić ze sobą lekarstwa na wszystkie możliwe choroby. Wystarczy, że spakujesz do walizki leki przeciwbólowe, przeciwalergiczne, tabletki na ból gardła i elektrolity, które przydadzą się przy odwodnieniu. Warto mieć pod ręką także plastry na otarcia, bandaż i maść na potłuczenia, które będą niezastąpione, gdy Ciebie lub Twoją pociechę spotka nieszczęśliwy wypadek. Te kilka rzeczy pomogą Ci w mgnieniu oka odzyskać zdrowie i dobre samopoczucie, dzięki czemu nie będzie ryzyka, spędzisz długo wyczekiwane wakacje w hotelu.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)