Opublikowano

Ciekawe szkolenia dla branży kreatywnej

Projektowanie grafiki komputerowej, pisanie tekstów, tworzenie stron internetowych, a nawet programowanie – to tylko niektóre obszary, z którymi wiąże się branża kreatywna. Czujesz, że masz w sobie talent i pasję, niezbędne do tego, aby rozpocząć pracę w tym sektorze? Dowiedz się, jak możesz poszerzyć swoje kompetencje – pomogą w tym szkolenia dla branży kreatywnej.

Praca w branży kreatywnej – dlaczego tak przyciąga?

Branża kreatywna to bardzo szerokie pojęcie. Łączą się w nim różnorodne zawody. Mają one jednak wspólny mianownik: jest nim połączenie działalności artystycznej z przedsiębiorczością, a kultury – z technologią. Dlatego do tej grupy zajęć można zaliczyć np. copywriting, działania związane z reklamą i content marketingiem, tworzenie treści na YouTube i inne media społecznościowe, ale także działalność architektoniczną, związaną z projektowaniem stron www, programowaniem, wykonywaniem tatuaży czy grafiką komputerową. To oczywiście nie koniec, ponieważ lista zajęć o takim charakterze stale się powiększa – wraz ze zmianami zachodzącymi na rynku.

A co przyciąga ludzi do pracy kreatywnej? Jest sporo czynników, które zwiększają jej atrakcyjność, a te najważniejsze to: poczucie niezależności, możliwość realizowania nietuzinkowych projektów i „puszczenia wodzy fantazji” czy też dobre zarobki. Jednak warto pamiętać, że sam talent artystyczny nie zawsze przełoży się na sukces w tym obszarze. Dlatego warto sięgnąć po szkolenia dla branży kreatywnej, które umożliwią poszerzenie kompetencji. Zwłaszcza, że szkolenia takie dostępne są na poziomie od początkującego do nawet zaawansowanych użytkowników. Szkolenia dla początkujących pozwalają zapoznać się z daną dziedziną, nawet gdy nigdy wcześniej nie mieliśmy z nią do czynienia. Szkolenia za średniozaawansowanych i zaawansowanych pozwalają natomiast wzbogacić warsztat i zdobyć zupełnie nowe umiejętności oraz poznać zaawansowane narzędzia wspierające w codziennej pracy.

Jak wybrać dobre szkolenia dla branży kreatywnej?

Wraz ze zwiększonym zainteresowaniem zawodami z obszaru „creative industry” pojawia się też coraz szersza gama szkoleń dla branży kreatywnej. To dobra wiadomość zarówno dla początkujących, jak i tych, którzy dawno postawili swoje pierwsze kroki w tej niszy rynkowej. Prowadzone przez profesjonalistów webinary, szkolenia, warsztaty czy kursy pozwalają zdobyć nowe umiejętności.

Popularnością cieszą się np.:

  • kursy copywritingu – w ostatnim czasie to prawdziwy hit. Takie szkolenie okazuje się niezbędne w wielu przypadkach, gdyż umiejętność pisania „literackiego” nie zawsze przekłada się na zdolność do tworzenia angażujących treści do social mediów czy do reklam, jest to też dziedzina, w której liczą się umiejętności przeprowadzania researchu oraz rozumienia potrzeb czytalnika,
  • szkolenia z zakresu grafiki komputerowej – można się na nich nauczyć np. obsługi InDesign czy Adobe Photoshopa, na różnych poziomach zaawansowania, ale również rozwijać swój warsztat artystyczny i poznawać nowe style tworzenia materiałów graficznych, a z czasem również multimedialnych,
  • szkolenia z zakresu design thinking – koncentrujące się na metodach i strategiach pracy nad projektami kreatywnymi, pozwalające osiągać dużo lepsze dopasowanie produktów i usług do potrzeb konsumentów i łączyć kreatywne rozwiązania z użytecznością,
  • kursy tatuażu – pozwalające połączyć umiejętności artystyczne z zakresu rysunku i grafiki z wiedzą niezbędną w pracy tatuażysty, dotyczącą między innymi anatomii ludzkiej skóry, bezpiecznego wykonywania tatuaży, zasad zachowania higieny, komunikacji w zawodzi tatuażysty, a także prowadzenia studio tatuażu, marketingu jego usług itp.
  • szkolenia z tworzenia stron internetowych – obejmujące zarówno zagadnienia takie jak przygotowanie stron internetowych opartych o WordPress, jak też programowanie w jęzuku html i css oraz zagadnienia z zakresu użyteczności i grafiki komputerowej.

Gdzie znaleźć wartościowe kursy i szkolenia?

Wszelkiego typu kursy, szkolenia, warsztaty czy webinary znajdziemy korzystając z klasycznej wyszukiwarki internetowej. Metoda ta ma jednak swoje wady, bo wymaga przeglądania dziesiątek stron internetowych organizatorów szkoleń i kursów. Dlatego warto skorzystać też z internetowych baz szkoleń. Szkolenia i kursy na właściwie każdy temat, w tym oczywiście szkolenia dla zawodów kreatywnych znajdziemy na https://eventis.pl, czyli w portalu poświęconym wydarzeniom edukacyjnym, takim właśnie jak szkolenia, kursy, warsztaty, webinary, konferencje, seminaria. I to zarówno te realizowane stacjonarnie, jak i online.

Skorzystanie z bazy szkoleń w trakcie poszukiwania szkolenia ma jedną zasadniczą zaletę – w jednym miejscu znajdziemy w niej tysiące ofert szkoleń wraz z informacjami o terminie szkolenia, miejscu jego organizacji, programie szkolenia, a także jego cenach i warunkach uczestnictwa. Za pomocą bazy szkoleń zarejestrujemy się na wybrane przez siebie szkolenia w kilka chwil. Warto zapoznać się z ofertą i przekonać się, jak wiele możliwości rozwijania się w ciekawym i opłacalnym kierunku mamy dostępnych!

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)