Opublikowano

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie będzie czynna całą dobę

Praca licencjacka - schemat postępowania

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie (BUW) od 2 października przez cały rok akademicki będzie czynna całą dobę – poinformował Uniwersytet Warszawski.

O decyzji rektora UW prof. Alojzego Z. Nowaka uczelnia poinformowała na swojej stronie internetowej.

Jest to odpowiedź na duże zainteresowanie studentów całodobowym trybem otwarcia BUW, którego pilotaż zainaugurowano w kwietniu.

Jak podał UW, początkowo (od kwietnia br.) Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie była czynna całodobowo dwa razy w tygodniu.

“Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem społeczności UW, szczególnie studentów, którzy w samym czerwcu odwiedzili BUW ponad 123 tys. razy (o około 37 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku)” – podkreśliła uczelnia.

W związku z tym we wrześniu rektor UW podjął decyzję o wprowadzeniu od 2 października całodobowego trybu pracy Biblioteki przez cały rok akademicki.

“Chcę podziękować wszystkim zaangażowanym w proces podejmowania tej decyzji. Bardzo się cieszę, że tak wielu i wiele z Was korzysta z BUW zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy” – powiedział cytowany w notce prof. Sławomir Żółtek, prorektor UW ds. studentów i jakości kształcenia.(PAP)

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)