Opublikowano

9 października rusza nabór wniosków w programie „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”

Praca licencjacka - schemat postępowania

9 października rusza nabór wniosków w kolejnej edycji programu „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”. Najzdolniejsi studenci mogą uzyskać wsparcie finansowe na realizację swoich innowacyjnych i kreatywnych przedsięwzięć – poinformowało na Twitterze Ministerstwo Edukacji i Nauki.

“W trzech edycjach programu dofinansowaliśmy już 4408 projektów. Na wsparcie badań naukowych, prac rozwojowych i innowacyjnych projektów młodych naukowców przeznaczyliśmy ponad 22 mln zł” – czytamy na oficjalnym koncie MEiN.

W komunikacie opublikowanym na stronie resortu czytamy, że w 2021 r. dofinansowanie otrzymało 128 projektów na łączną kwotę prawie 6,6 mln zł, a laureaci zostali wyłonieni spośród 244 wnioskodawców. W kolejnym roku dofinansowano 106 projektów o łącznej wartości 5,7 mln zł a laureatów wyłoniono spośród 214 wnioskodawców. Z kolei w 2023 r. dofinansowanie otrzymały 174 projekty na łączną kwotę blisko 9,8 mln zł a wnioskodawców było ponad 300.

Program “Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” został ustanowiony we wrześniu 2020 r. Jego celem jest wsparcie studentów w realizacji innowacyjnych projektów, podniesienie jakości działalności kół naukowych, a także usprawnienie mechanizmu transferu technologii i rozwiązań technicznych do sfery gospodarczej. W ramach przedsięwzięcia możliwy jest także zakup certyfikatów i licencji niezbędnych w procesie komercjalizacji wyników badań naukowych lub prac rozwojowych.

W ramach programu koła naukowe mogą uzyskać finansowanie albo dofinansowanie projektu, które nie przekracza 70 tys. zł.

Do udziału w programie uprawnione są uczelnie. Nabór wniosków potrwa do 10 listopada 2023 r.(PAP)

Iwona Żurek

iżu/ mhr/

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)