Opublikowano

Uniwersytet Warszawski: Ponad 2,2 tys. osób zgłosiło się do szczepień w uczelnianym punkcie

Do szczepień w uniwersyteckim punkcie zgłosiło się 2257 osób – przekazała PAP rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Warszawskiego dr Anna Modzelewska. Wykładowcy, studenci i inni pracownicy UW będą szczepieni preparatem Pfizer w czerwcu i w lipcu.

Uniwersytet Warszawski to kolejna uczelnia wyższa, która organizuje akcję szczepień. Punkt szczepień mieści się w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, w przestrzeni sportowej na poziomie minus 1.

Program szczepień skierowany jest do studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu Warszawskiego, którzy nie zostali zaszczepieni lub termin ich szczepienia w ramach narodowego programu jest późniejszy niż wynikający z harmonogramu w punkcie uniwersyteckim – przekazał na swojej stronie internetowej Uniwersytet Warszawski.

Szczepienia przeciw COVID-19 w uniwersyteckim punkcie “mają na celu zbudowanie bezpiecznego miejsca pracy i studiowania, niezależnie od kryteriów wiekowych (poza warunkiem ogólnym – ukończony 18. rok życia)” – podkreśliły władze UW.

Do szczepień zgłosiło się 2257 osób. Będą one wykonywane w czerwcu (I dawka) i w lipcu (II dawka) – przekazała rzeczniczka prasowa UW dr Modzelewska.

Z kolei CenterMed, współorganizujący z uniwersytetem punkt szczepień, podał, że szczepienia na UW będą realizowane preparatem Pfizer. Pierwsza dawka ma być podana od 10 do 14 czerwca 2021 r. A druga – od 14 do 19 lipca 2021 r.

Dr Modzelewska poinformowała także, że łącznie w lutym i w marcu do skorzystania ze szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień zapisało się 4717 nauczycieli akademickich i innych osób prowadzących zajęcia na Uniwersytecie Warszawskim.(PAP)

Autorka: Iwona Pałczyńska

ipa/ joz/

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)