Opublikowano

18 kolejnych studentów i początkujących naukowców z Ukrainy stypendystami programu NCN

Praca licencjacka - schemat postępowania

18 studentów i początkujących naukowców z Ukrainy dołączy do grona stypendystów programu stypendialnego Narodowego Centrum Nauki dla ukraińskiego środowiska naukowego, finansowanego z funduszy norweskich i EOG – poinformowało we wtorek NCN.

Specjalny program stypendialny dla studentów i naukowców przed doktoratem jest inicjatywą Narodowego Centrum Nauki. Ogłoszono go w lipcu 2022 r. Pierwszą listę stypendystów opublikowano trzy miesiące później.

“Do wybranych w październiku 22 stypendystek i stypendystów właśnie dołącza 18 nowych osób, które będą studiować i pracować na polskich uczelniach i w instytutach Polskiej Akademii Nauk” – podało NCN na swojej stronie internetowej.

Program stypendialny dla studentów i początkujących naukowców z Ukrainy finansowany jest z funduszy norweskich i EOG w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej. Warunki jego przeprowadzenia zostały zatwierdzone przez darczyńców – partnera programu Norweską Radę Badań (Research Council of Norway) oraz Wspólny Komitet ds. Współpracy Dwustronnej (Joint Committee for Bilateral Fund, JCBF).

Budżet konkursu wyniósł pierwotnie 1,2 mln zł. Przyznanie dodatkowych stypendiów było możliwe dzięki przeznaczeniu przez darczyńców na ich sfinansowanie dodatkowych 215 tys. euro.

Stypendia trwają od 6 do 12 miesięcy. Maksymalna wysokość dofinansowania wynosi 5 tys. zł miesięcznie dla jednego studenta lub naukowca. (PAP)

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

dsr/ joz/

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)