Opublikowano

Studia magisterskie z finansów na ALK wśród najlepszych w rankingu Financial Times

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie znalazła się na 20. miejscu opublikowanego w Financial Times rankingu 56 najlepszych na świecie kierunków studiów magisterskich z finansów. Z kolei drugie miejsce zajęła wspólnie z francuskim partnerem strategicznym ESCP Business School.

W rankingu FT brane są pod uwagę m.in. zarobki absolwentów, ich zatrudnialność, umiędzynarodowienie uczelni.

Samodzielnie ALK – jako jedyna uczelnia z Europy Środkowo-Wschodniej – znalazła się na 20. miejscu w tym zestawieniu, jednak wspólnie ze swoim francuskim partnerem strategicznym ESCP Business School trafiła na podium, lokując się na drugim miejscu (ESCP Business School ma kampusy w Berlinie, Londynie, Madrycie, Paryżu, Turynie i Warszawie).

Pierwszą pozycję w rankingu od lat utrzymuje HEC Paris. Trzecie miejsce przypadło z kolei francuskiej uczelni Skema Business School, z którą Koźmiński ma umowę o podwójnym dyplomie z finansów.

Jak informuje ALK w przesłanym PAP komunikacie, na kierunku finanse i rachunkowość w Koźmińskim studenci mają do dyspozycji profesjonalne laboratorium Bloomberga z dostępem do bieżących analiz finansowych i do informacji w czasie rzeczywistym (obecnie jest ono udostępniane także zdalnie). Mogą również zdobywać międzynarodowe certyfikaty i kwalifikacje zawodowe takich organizacji jak CFA Institute, ACCA, CAIA Association (zrzeszające profesjonalistów z zakresu inwestycji alternatywnych), GARP (Global Association of Risk Professionals). Instytucje te akredytowały kierunek i ściśle współpracują przy tworzeniu programu nauczania. Partnerami programu są: S&P, Goldman Sachs, Citi, Santander, BNP, KPMG i Accenture Operations. Dodatkowo, osoby studiujące w Polsce mają możliwość odbycia semestru nauki w jednej z trzech zagranicznych uczelni partnerskich, uzyskując przy okazji drugi dyplom – poza wspomnianą Skema Business School, także ESSCA School of Management i FEP Porto University.

“To niezwykle atrakcyjny kierunek dla studentów polskich i zagranicznych, zwłaszcza, że zdobycie podobnych kwalifikacji w szkołach biznesu na zachodzie Europy czy w Stanach Zjednoczonych wiąże się z wielokrotnie wyższymi kosztami. Finanse zawsze były studiami elitarnymi” – mówi prof. Grzegorz Mazurek, rektor-elekt Akademii Leona Koźmińskiego.

W Akademii Leona Koźmińskiego kształci się już 1,5 tysiąca obcokrajowców z 70 krajów. Na kierunkach wykładanych wyłącznie po angielsku stanowią ponad połowę słuchaczy, a na finansach nawet 70 proc.

“Większość wykładowców to osoby młode, które podobnie jak studenci fascynują się nowymi technologiami. Pewnie dlatego płynnie udało nam się przejść na system kształcenia online, wymuszony światowym zagrożeniem epidemicznym. Udostępniliśmy przy tym studentom zdalnie wszystkie narzędzia, dodaliśmy nawet darmowe prenumeraty polskich i zagranicznych gazet ekonomicznych. Przed nami ostatnie egzaminy, które w tym roku – wyjątkowo – odbędą się online. Jesteśmy przygotowani do poprowadzenia w tym samym trybie zimowego semestru studiów, jeśli będzie taka konieczność” – mówi prof. Jacek Tomkiewicz, dziekan studiów z finansów i rachunkowości w Akademii Leona Koźmińskiego.

W rankingu Financial Times studiów magisterskich z finansów dominuje Europa Zachodnia z uczelniami francuskimi, brytyjskimi i szwajcarskimi. W USA magisterkę z finansów warto natomiast zrobić w słynnej MIT (8. miejsce). Pomimo ogromnych funduszy na edukację wyższą, jakimi dysponują obecnie Chiny, tylko cztery uczelnie z Państwa Środka trafiły do rankingu.

PAP – Nauka w Polsce

lt/ ekr/

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)