Opublikowano 2 komentarze

Podziękowanie

Kiedy już napiszesz pracę magisterską oraz przejdziesz przez jej obronę, nie zapomnij o osobie, która przyczyniła się do tego sukcesu. Mowa tutaj o Twoim promotorze. On doradzał Ci podczas pisania, wyjaśniał kwestie niejasne, angażował się, żebyś zakończył(a) szczęśliwie ten etap swojego życia.

Podziękowanie

Dzień obrony pracy magisterskiej jest bez wątpienia bardzo ważny i to nie tylko dla Ciebie, ale także dla Twojego promotora. Promotor jest tą osobą, która w znaczący sposób przyczynia się do poprawnego napisania i skutecznej obrony pracy dyplomowej. W dobrym tonie jest podziękować mu za podjęty wysiłek.

Można to zrobić zarówno w dniu obrony, jak też po niej. Całą grupą lub wysyłając delegację. Zwykle studenci (w ramach jednej grupy seminaryjnej) kupują kwiaty i wręczają swojemu promotorowi. Zdarza się, że zrzucają się na jakiś „większy” upominek.

Dziękują mu przy tym za pomoc, wsparcie, porady przy pisaniu pracy magisterskiej, prowadzenie seminarium, cierpliwość, zaangażowanie itp.

Nie jest to oczywiście element wymagany, lecz przyjmuje się, że tak należy postąpić. Jest to uroczyste zamknięcie tego etapu swojego życia, pożegnanie się, a także zostawienie po sobie dobrego wrażenia.

Jeśli z jakichś względów chcesz podziękować promotorowi w formie pisemnej, możesz przeczytać również artykuł Jak napisać podziękowanie dla promotora? i napisać stosowne podziękowanie.

Polecany poradnik - zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich,
na studiach podyplomowych (EBOOK)


2 komentarze do “Podziękowanie

  1. Czy promotorowi wraz z podziękowaniem daje się prezent?

    1. Należy uważać z prezentami, ponieważ niektórzy promotorzy mają rygorystyczne zasady odnośnie ich przyjmowania i mogą źle zareagować.

Możliwość komentowania została wyłączona.